w kategorii „Obiekty Sakralne”

Miło nam zakomunikować, że nasza parafia została laureatem XIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja 2009” w kategorii „Obiekty Sakralne”. W oświadczeniu Jury konkursowego czytamy:

„Za restaurację przede wszystkim wnętrza kościoła i pieczołowite odtworzenie pierwotnego wyglądu protestanckiego zboru umiejętnie zaadoptowanego do potrzeb kultu katolickiej wspólnoty. Na szczególną uwagę zasługuje odtworzenie dekoracji malarskich na emporach w obrębie płycin oraz rzeźbień na słupach podtrzymujących empory”.

Gala konkursu odbyła się 26 sierpnia w Zamku Królewskim w Warszawie w obecności kilku ministrów i wielu znakomitych gości. Znakiem otrzymanego tytułu jest statuetka przedstawiona na poniższym zdjęciu. Do konkursu w 13 kategoriach zostało zgłoszonych ponad 800 różnych obiektów, do drugiego etapu zakwalifikowało się 79 i z nich zostali wyłonieni laureaci.

(Kliknij na miniaturkę aby zobaczyć większy obraz)